MAROCKÝ JÍL (GHASSOUL)

100% přírodní jíl sušený na slunci. Extrémně čistý a jemný. Kosmetická surovina pro výrobu pleťové a vlasové kosmetiky.

200 g

Skladem (1 ks)
Kód: 1152
Značka: Aroma ateliér
299 Kč / ks
Kategorie: Kosmetické jíly

Marocký jíl vyniká svými čistící vlastnostmi. Obsahuje velké množství minerálních látek. Používá se jako ingredience pro výrobu kosmetiky projasňující pleť a zlepšující její vitalitu. Své uplatnění nachází jako přísada pleťové masky pro čištění černých teček a stažení pórů. Vlasová kosmetika s marockým jílem dodává pevnost, pružnost a objem vlasům.

 

„Marocký jíl spolu s arganovým olejem používám jako zábal pro ochranu a regeneraci vlasů."

— Kateřina Kloudová

aromaterapeutka a parfumérka

 

Země původu: Francie

Přírodní ingredience: 100 %

Způsob výroby: Sušeno na slunci, bez ionizace

Fyzikální vlastnosti: mikronizovaný bílý prášek nerozpustný v oleji a vodě

 

Vlastnosti a použití:

S oblibou se pastelově hnědý jíl, známý jako ghassoul používá v turecké lázni nebo hammamu. Smíchá se s vodou a vytvoří velmi jemnou pastu. Pasta se nanese na pokožku a k vlasovým kořínkům, aby absorbovala nečistoty a toxiny. Toto jemné ošetření je právem považováno za jednu z nejlepších přírodních očistných kúr.

Marocký jíl je známý jako kosmetická ingredience pro čištění a podporu zdravé rovnováhy pleti a vlasové pokožky. 

Marocký jíl se využívá jako součást kosmetických výrobků, které účinně odstraňují nečistoty, stahují póry a projasňují pleť.

Díky svým absorpční, zjemňujícím, regenerujícím, vyhlazujícím a mikrocirkulaci podporujícím vlastnostem nachází marocký jíl své uplatnění jako ingredience kosmetických produktů pro normální, smíšenou, mastnou a problematickou pleť se sklonem k akné.

Použití: jako přísada do pleťových a tělových masek, krémů, peelingů, obkladů, zábalů, sprchových a čístících gelů, mýdel, šampónů, kondicionérů a koupelí pro změkčení pokožky těla. 

Příprava pleťové masky: Jíl doplňte hydrolátem (vodou) ve skleněné misce v poměru dva ku jedné. Počkejte, až se tekutina vstřebá. Opatrně smíchejte, dokud nebude směs hladká. Chcete-li, přidejte rostlinný olej s vybraným éterickým olejem. Naneste na pleť mimo oční okolí a rtů. Jíl by na pokožce neměl vysychat, dle potřeby jemně navlhčete hydrolátem (vodou). Nechte působit deset minut. Poté důkladně opláchněte vlažnou vodou a osušte. Aplikujte jednou týdně. Před použitím si udělejte test kožní snášenlivosti.

Příprava lázně: Vanu napusťte teplou vodou, teplota vody by vám měla vyhovovat, nicméně by neměla vyvolávat pocení. Přizpůsobte lázeň svému zdravotnímu stavu a zkušenosti. Přidejte do koupele přiměřené množství jílu (až tři polévkové lžíce), rozmíchejte. Doporučená doba koupelové lázně je přibližně dvacet minut. Po koupeli se krátce osprchujte. Používejte jednou týdně. 

 

Vhodné kombinace:

hydroláty: růže bílá, růže stolistá, růže damašská, neroli (pomerančové květy), meduňka, levandule, hydrolát z kadidlovníku a tea tree

rostlinné oleje: jojobový olej BIO, opunciový olej, makadamiový olej, olej z hroznových jader BIO, olej z černého rybízu, šípkový olej

éterické oleje: levandule BIO (Lavandula angustifolia), kadidlo BIO (Boswellia carterii)

 

Skladování:

Skladujte v suchu a mimo dosah dětí.

 

Hmotnost:

200 g

 

Složení:

Silikátové magnézium

INCI: Maroccan lava clay

Číslo CAS a číslo ES naleznete v bezpečnostním listu marocký-jíl-ghassoul-bezpečnostní-list.

 

Bezpečnost a kontraindikace:

Zabraňte vzniku polétavého prachu, který obsahuje část dýchatelného krystalického křemene. Při dlouhodobé a opakované manipulaci může způsobit mírné podráždění očí, pokožky, nosu a krku.

Není určeno k vnitřnímu užití.

 

 

 

Zpět do obchodu