ZELENÝ JÍL

100% přírodní jíl sušený na slunci. Extrémně čistý a jemný. Kosmetická ingredience pro pleťové masky, peelingy, zábaly a obklady pro smíšenou, mastnou a problematickou pleť.

200 g

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1155
Značka: Aroma ateliér
159 Kč / ks
Kategorie: Kosmetické jíly
Položka byla vyprodána…

Díky obsahu minerálních látek je zelený jíl vynikající čistící prostředek. Používá se jako kosmetická přísada v produktech pro normální, smíšenou, mastnou a problematickou pleť. Lze jej použít jako ingredienci v péči o vlasovou pokožku, při přípravě masky na obličej, tělového zábalu, jemného peelingu, obkladu, koupele, při rehabilitaci a výrobě mýdla, sprchového gelu a šampónu.

 

„Zelený jíl používám pro výrobu masky pro pleť se sklonem k akné. Nejlepších účinků dosahuji v kombinaci s hydrolátem z heřmánku modrého. Přidávám také olej z hroznových jader s čajovníkovým éterickým olejem (Melaleuca alternifolia) a éterickým olejem z gerania (Pelargonium x asperum). Zelený jíl oceňuji nejen jako kosmetickou ingredienci, ale používám jej s úspěchem v aromaterapeutické praxi."

— Kateřina Kloudová

aromaterapeutka a parfumérka

 

Země původu: Francie

Přírodní ingredience: 100 %

Způsob výroby: Sušeno na slunci, bez ionizace

Fyzikální vlastnosti: mikronizovaný bílý prášek nerozpustný v oleji a vodě

 

Vlastnosti a použití:

CosIng (databáze Evropské komise s informacemi o kosmetických látkách a přísadách) o INCI Montmorillonit (zelený jíl) uvádí: absorbent, stabilizátor emulzí, stabilizátor, přísada pro kontrolu viskozity, objemová přísada.

Vynikající absorpční schopnosti jílu způsobují, že je účinný při eliminaci toxických látek a nečistot z pokožky a proto je tolik oblíbený při výrobě kosmetických produktů pro problematickou pleť stejně jako výrobků pro anti-celulitidní péči a zeštíhlení.

Zelený jíl dodává matný vzhled a pomáhá redukovat nadměrnou tvorbu mazu, zklidňuje a stahuje póry, a proto je známý jako ingredience kosmetických produktů jako jsou krémy a pleťové masky pro mastnou pleť a pokožku se sklonem k akné.

Zelený jíl se používá jako přísada pro kosmetické výrobky pro zpevnění a regeneraci zralé pleti. 

Kosmetika se zeleným jílem pomáhá vyhlazovat a zjemnit pleť, sjednotit její tón a projasnit ji.

Své uplatnění nachází zelený jíl jako kosmetická ingredience při přípravě pleťové a tělové masky, peelingu, obkladu, zábalu, sprchového gelu, čistícího mléka, mýdla, šampónu a zubní pasty. 

Příprava pleťové masky: Jíl doplňte hydrolátem (vodou) ve skleněné misce v poměru dva ku jedné. Počkejte, až se tekutina vstřebá. Opatrně smíchejte, dokud nebude směs hladká. Chcete-li, přidejte rostlinný olej s vybraným éterickým olejem. Naneste na pleť mimo oční okolí a rtů. Jíl by na pokožce neměl vysychat, dle potřeby jemně navlhčete hydrolátem (vodou). Nechte působit deset minut. Poté důkladně opláchněte vlažnou vodou a osušte. Aplikujte jednou týdně.

Příprava lázně: Vanu napusťte teplou vodou, teplota vody by vám měla vyhovovat, ale neměla by vyvolávat pocení. Přizpůsobte lázeň svému zdravotnímu stavu a zkušenosti. Přidejte do koupele přiměřené množství jílu (až tři polévkové lžíce) a rozmíchejte. Doporučená doba koupele je přibližně dvacet minut. Po koupeli se krátce osprchujte. Používejte jednou týdně.

 

Vhodné kombinace:

jíly: bílý, modrý

hydroláty: z heřmánku modrého, růže bílé, růže stolisté, růže damašské, tymiánu, vilínu viržínského, gerania a rozmarýnu

rostlinné oleje: olej z hroznových jader BIO, jojobový olej BIO, opunciový olej, olej z černého rybízu, levandulový olejový macerát

éterické oleje: čajovníkový (Melaleuca alternifolia), geranium (Pelargonium × asperum), levandule (Lavandula angustifolia), manuka (Leptospermum scoparium)

 

Skladování:

Skladujte v suchu a mimo dosah dětí.

 

Hmotnost:

200 g

 

Složení:

Hydratovaný křemičitan hlinitý

INCI: Montmorillonit (zelený jíl) 

Číslo CAS a číslo ES naleznete v bezpečnostním listu zelený-jíl-bezpečnostní-list.

 

Bezpečnost a kontraindikace:

Zabraňte vzniku polétavého prachu, který obsahuje část dýchatelného krystalického křemene. Při dlouhodobé a opakované manipulaci může způsobit mírné podráždění očí, pokožky, nosu a krku.

Není určeno k vnitřnímu užití.

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu