Anela

Anela je především láska a respekt. Láska a respekt k sobě samým, k sobě navzájem, k přírodě a naší planetě.

Anela je ale také jedna rodina. Skutečně jedna reálná rodina. Dvě ženy, které svedli dohromady dva muži – bratři.

Anela je hlavně Andy a Ela. A spousta skvělých a úžasných, podporujících a milujících lidí kolem, bez kterých by Anela nikdy nebyla tam, kde je.

 

Anela se rodila pomaloučku, nenápadně a zároveň velice spontánně. To totiž bylo tak …

 

Když se Andy narodila holčička, život se u nich doma obrátil naruby. Ačkoliv byla Terezka plně kojená a kontaktně opečovávaná, stále víc a víc se u ní objevovaly trávicí potíže doprovázené ekzematickými projevy kůže. To Andy ze své podstaty a bezmezné lásky k dcerce samozřejmě nemohla nechat jen tak být. A tak hledala a pátrala, až zjistila, že problém bude zřejmě v nesnášenlivosti některých potravin. Následující dlouhé týdny a měsíce se u nich doma točily kolem eliminační diety a celkové změně stravy ke zdravější a přirozenější formě.

Aby Andy přišla také na jiné myšlenky, nepropadla totální beznaději a dopřála si pocit alespoň nějaké seberealizace, pustila se do výroby jednoduché domácí kosmetiky. Z počátku zejména na ekzematickou pokožku holčičky. A ejhle, Terezce se začalo dařit lépe, ekzém zmizel, trávicích potíží ubylo, až postupně vymizely úplně. Andy však objevila svou novou vášeň. Tou se stala ruční výroba domácí, čistě přírodní kosmetiky. V každé volné chvilce pátrala po nových informacích a vyráběla, testovala a zkoušela. Přebytky a vzorky rozdávala své rodině, přátelům a známým. Na pozitivní ohlasy nemusela dlouho čekat. Portfolio výrobků se postupně rozšiřovalo a jejich kvalita stále rostla. Nadšení a nová smysluplná práce ji pohltila, ani si nevšimla, že uplynuly tři roky, od chvíle, kdy umíchala svůj první krém.

A jak si cestu k Anele prošlapala Ela? Ela po úspěšném absolvování dvou vysokých škol toužila po smysluplné práci, která by ji nejen živila, ale kterou by mohla být opravdu užitečná, a to zejména přírodě. Nastoupila do firmy, kde měla za úkol zpracovávat hodnocení vlivu staveb na životní prostředí. Prvotní nadšení a velká očekávání však brzy vystřídalo rozčarování a zklamání. Cílem práce bylo napsat hodnocení tak, aby se postavila prakticky každá stavba. Málokdy se ji podařilo pro přírodu opravdu něco udělat. Začala ve ní narůstat nechuť být i nadále součástí tohoto „potěmkinovského“ soukolí. Vnitřně věděla, že se nemusí nijak urputně snažit, že bude stačit, když bude otevřená přicházejícím možnostem a určitě se objeví něco, co ji chytne za srdce. A tak se i stalo. Z práce ji vytrhlo narození syna. A protože i Alan měl od počátku vážnější zažívací potíže, sblížení s Andy na sebe nedalo dlouho čekat.

Jejich životní cesty se propojily skrz osudové partnery, dva bratry. Cestu k sobě si našly hlavně díky dětem, kdy řešily potravinové intolerance i způsob výchovy. Spojil je také názor, že „každý je svého zdraví strůjcem“ a základem je správná strava. Vzájemně si byly oporou a inspirací v období náročných diet a následného přechodu k „běžné“ pestré stravě. A proč ty uvozovky? Ela se totiž již od svých 18 let nestravuji tak, jak je pro většinu lidí obvyklé. Velmi ji inspirovala makrobiotika, a ta tvoří pevný základ její stravy dodnes. Andy zase po všech zkušenostech s Terezkou, ale i s vlastním zdravím věděla, že návrat ke klasické „běžné“ stravě už nebude možný.

Přátelství mezi nimi se utužovalo. Jejich děti se mají rády a muži jsou z velmi semknuté a milující se rodiny. A tak, když spolu v červenci roku 2018 trávili týdenní dovolenou na samotě v Beskydech, večerní uvolněné povídání vedlo ke zcela spontánnímu rozhodnutí: založíme spolu kosmetickou firmu a dáme jí jméno Anela. Andy si splní sen o profesionální výrobě kosmetiky v její vlastní firmě a Ela si splním sen o smysluplné práci, která bude prospěšná nejen lidem, ale také přírodě.
A tak se začala psát historie rodinné firmy Anela.

Cena

330331
1330331
Lesa pan 100
Novinka
330 Kč / ks

Lesa Pán můžete použít jako přírodní repeletní sprej nebo jim ošetřit již poštípanou pokožku. Tu zklidní a jemně desinfikuje. Příjemně voní a nemusíte se bát skvrn na oblečení.

Kód: 582
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Zpět do obchodu